Őrületes grillezett camambert recept!

Posted by on jún 12, 2016 in Grillezés otthon

Őrületes grillezett camambert recept!

Azt nem tudom ki pipázik és ki nem nem, de helyén való a mondás: “Ilyet még nem pipáltál!” Bacon köntösben olvadó, pesto-s camambert sajt. Minden grillvacsora előétele is lehetne, ha ennyi sajtot képesek vagyunk megenni. Én igazolom, hogy lehet. Amíg ezen gondolkozunk, foglaljunk magunknak helyet szabadtéri főzőiskolánkba!

A receptúra teljesen egyszerű hiszen legalább 8 szelet bacon kell hozzá. Egy camambert és némi pesto. A legfontosabb, hogy a sajt alaposan be legyen burkolva, mert különben grillezés közben a sajt kifolyik a réseken. Tegyük kenyér szeletekre, majd a grillbe. Az agyagedenyek.hu csodálatos Őrségi kerámiáiban még mutatósabb lesz a végeredmény. Gömb grillben kicsit tovább tarthat, de gázosban addig kell sütni, amíg szép piros nem lesz. A játék trükkje, hogy míg a sajt olvadva ki akarna törni,  a ropogósra sült bacon köpeny nem engedi kifolyni. Ráadásul ahogy a szalonnából kisül a zsír, még szorosabban fogja a sajtot. Amikor elkészült tegyük tányérra és még forrón vágjuk fel egy éles késsel. Friss fűszerekkel is tuningolhatjuk például kakukkfűvel, vagy bazsalikommal. Friss kenyérrel és némi rozé fröccel tökéletes pillanata lesz Életünknek.

Számít a véleményed!